• امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024
کل اخبار 139اخبار امروز : 0
10
سردار بوکان

بازگشت سردار به لیگ سه با جریمه پانصد میلیون تومانی و کسر ۹ امتیاز

  • کد خبر : 407
  • 06 شهریور 1400 - 21:14
بازگشت سردار به لیگ سه با جریمه پانصد میلیون تومانی و کسر ۹ امتیاز
سردار بوکان با کسر ۹ امتیازبه لیگ سه بازگشت

اعلام جزئیات رای استیناف پرونده تبانی لیگ دسته دوم
جزئیات رای کمیته استیناف در خصوص پرونده تبانی لیگ دسته دوم باشگاه های کشور

به گزارش پایگاه خبری ورزش غرب ؛ جزئیات آرای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:

در خصوص تخلفات انجام شده از سوی برخی تیم های حاضر در گروه دوم لیگ دسته دوم فوتبال کشور از حیث تبانی به منظور کسب نتایج دلخواه اوراق پرونده و تحقیقات انجام گرفته چنین حکایت دارد که در پایان هفته بیست و چهارم تیم مس شهربابک با ۵۵ امتیاز و تفاضل گل ۳۰ درصد و تیم شهید قندی یزد با ۳۹ امتیاز و تفاضل گل ۱۴ در رده دوم تیم شاهین بندر عامری با ۳۹ امتیاز و تفاضل گل ۱۰ در رده سوم و تیم شهرداری ماهشهر با ۳۶ امتیاز و تفاضل گل ۱۶ در رده چهارم قرار داشتند که بالتبع برای حضور در مرحله پلی آف کسب مقام دوم در گروه پینی مسئول برای تیم‌های دوم به بعد حائز اهمیت بوده است لذا در هفته بیست و پنجم مصادف با تیم شهید قندی یزد موفق می‌شود با نتیجه ۲ بر صفر تیم شهرداری بم را شکست دهد و شهرداری ماهشهر نیز با نتیجه ۲ بر یک تیم مس شهربابک را شکست می دهد و تیم شاهین بندر عامری با نتیجه ۷ بر صفر در مقابل تیم سردار بوکان به پیروزی می‌رسداز این رو در پایان هفته بیست و پنجم امتیازات چنین می‌شود مثل شهربابک با ۵۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۹ در صدر شاهین بندر عامری با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۷ در رده دوم شهید قندی یزد با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۶ در رده سوم و شهرداری ماهشهر با ۴۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۱ در رده چهارم قرار می‌گیرند. نتایج نهایی هفته بیست و ششم و پایانی لیگ در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ چنین است مس شهربابک با ۵۸ امتیاز و تفاضل گل ۳۲ در صدر گروه تیم شهید قندی یزد با برد ۱۰ بر یک مقابل تیم سردار بوکان با ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۵ در رده دوم تیم شاهین بندر عامری با برد ۶ بر یک مقابل تیم میلاد مهر تهران و کسب ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۲۱ در رده سوم و تیم شهرداری ماهشهر نیز با برد ۶ بر یک مقابل تیم پاس همدان و کسب ۴۵ امتیاز و تفاضل گل ۱۷ در رده چهارم قرار می‌گیرد علی ایحال آنچه که مورد بررسی و منتج به صورت حکم از سوی کمیته محترم اخلاق فدراسیون فوتبال واقع شده است تبانی حاصل در بازی بین تیم های شاهین بندر عامری و سردار بوکان در هفته بیست و پنجم و بازی تیم‌های شهید قندی یزد مقابل سردار بوکان و شهرداری ماهشهر مقابل پاس همدان در هفته بیست وششم می باشد که به شرح دادنامه شماره ۵۱۰ مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ حکم صادر شده است و اعتراضات انجام شده بدین شرح است:

۱. تیم سردار بوکان با وکالت آقایان محمد صابر مهدوی موید و سید محمد رسول باختر به لحاظ توانی با تیم‌های شاهین بندر عامری و شهید قندی یزد محکوم به سقوط به لیگ استانی و پرداخت ۵ میلیارد ریال جریمه نقدی ۲. آقای سروش سعیدی بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به محکومیت مادام العمر و پرداخت یک میلیارد ریال جریمه نقدی ۳. آقای بهنام رسومی نیا بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به ۵ سال محرومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی ۴. آقای امید سلطانی بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به ۵ سال محرومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی ۵. آقای سید مصطفی نوربخش بازیکن سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به ۵ سال محرومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی ۶. آقای مهران مرادعلی بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به دو سال محرومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی ۷. آقای رسول طهماسبی بازیکن تیم سردار بوکان به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به یک سال محرومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی ۸. آقای بابان کریمی رئیس هیئت مدیره باشگاه سردار بوکان ۹. آقای سلیمان تحریریان مدیرعامل باشگاه سردار بوکان ۱۰. آقای آزاد آفریدون سرپرست تیم سردار بوکان با وکالت آقای ناصر ارضی هر سه نفر به لحاظ مشارکت در تبانی و عدم فیلمبرداری دقایق پایانی بازی مقابل شاهین بندر عامری در هفته بیست و پنجم هر یک محکوم به دوسال محکومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی شده‌اند ۱۱. تیم شهید قندی یزد به لحاظ تبانی با تیم سردار بوکان محکوم به سقوط به لیگ دسته سوم کشور و پرداخت ۵ میلیارد ریال جریمه نقدی ۱۲. تیم شاهین بندر عامری با وکالت آقای امیرطاها مخدومی به لحاظ تبانی با تیم سردار بوکان ۱۳. تیم پاس همدان به لحاظ تبانی با تیم شهرداری بندر ماهشهر ۱۴. تیم شهرداری ماهشهر به عنوان آقای سید مهدی محمودی به لحاظ تبانی با تیم پاس همدان هریک از سه تیم مذکور محکوم به کسر ۶ امتیاز در لیگ فعلی و کسر ۶ امتیاز در لیگ آینده و پرداخت ۵ میلیارد ریال جریمه نقدی ۱۵. آقای سروش حیدری بازیکن تیم پاس همدان با وکالت آقای سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به دو سال محرومیت و پرداخت ۶۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی ۱۶. آقای علی عزیزی بازیکن تیم پاس همدان با آقای سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به یک سال محرومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی ۱۷. آقای امین کاشفی پسندیده بازیکن تیم پاس همدان با وکالت آقای سید مهدی محمودی به لحاظ مشارکت در تبانی محکوم به یک سال محرومیت و پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی می گردد.

علیهذا با عنایت به محتویات پروندهملاحظه نظریه هیئت کارشناسان و نتایج کسب شده از سوی تیم های مذکور در دو هفته پایانی و مقایسه آن با سایر بازی های هفته های قبل نحوه بازی بازیکنان مرحوم گزارش سازمان لیگ فوتبال نظریه واحد صیانت از سلامت و نظارت و بازرسی سازمان لیگ گزارش واحد حراست فدراسیون گزارش هیئت فوتبال استان آذربایجان غربی اظهارات مدیران و بازیکنان و سرمربیان تیم های مذکور در پرونده و توجه به قرائن و امارات موجود مستند به مواد ۴ – ۱۰ – ۱۴ – ۱۷ – ۱۸ – ۲۸ – ۷۳ و ۱۰۶ از مقررات انضباطی و ۶۳ از آیین نامه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال حکم کمیته استیناف به شرح زیر اعلام می شود:

الف) تبانی بین تیم‌های سردار بوکان و شاهین بندرعامری در بازی هفته بیست و پنجم و تیم‌های سردار بوکان و شهید قندی یزد در بازی هفته بیست و ششم محرز است و مسلم است لذا نظر به لزوم رعایت اصل انصاف در تعیین تنبیهات با اعلام کسر ۹ امتیاز از تیم سردار بوکان در فصل آینده و کسر ۶ امتیاز از تیم‌های شاهین بندر عامری و شهید قندی یزد در فصل فعلی و بقای جریمه‌های نقدی ۵ میلیارد ریالی حکم معترض با اصلاح انجام شده تایید می گردد در خصوص تیم های پاس همدان و شهرداری ماهشهر به لحاظ عدم احراز تخلف با وصف ملاحظه نظریه غالب هیئت کارشناسان ضمن نقض دادنامه معترض عنه حکم برائت آنان صادر می شود.

ب) در خصوص احکام صادره نسبت به اشخاص حقیقی اولا تخلف آقایان بابان کریمی سلیمان تحریریان، آزاد آفریدونی، سروش حیدری، علی عزیزی و امین کاشفی پسندیده احراز نمی گردد لذا ضمن نقض دادنامه معترض عنه حکم برائت نامبردگان صادر و اعلام می‌شود ثانیاً در خصوص تخلف سایر اشخاص مندرج در حکم با حفظ جریمه نقدی تعیینی با اصلاح محرومیت آقایان ۱. سروش سعیدی به هفت سال ۲. بهنام رسومی نیا به دو سال ۳. امید سلطانی به دو سال ۴. سید مصطفی نوربخش به دو سال ۵. مهران مرادعلی به یک سال ۶. رسول طهماسبی به ۶ ماه، حکم معترض عنه تایید و اعلام می گردد حکم صادره قطعی است

لینک کوتاه : https://www.varzeshgharb.ir/?p=407

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.