• امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 21 February - 2024
کل اخبار 139اخبار امروز : 0
14

تیم ایران با مربیگری یک کرمانشاهی به عنوان سوم دست یافت

  • کد خبر : 501
  • 14 مهر 1400 - 13:12
تیم ایران با مربیگری یک کرمانشاهی به عنوان سوم دست یافت

به گزارش پایگاه خبری ورزش غرب؛ رقابت های کشتی آزاد رقابت های قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۱ طی روزهای ۱۰ لغایت ۱۳ مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم […]

به گزارش پایگاه خبری ورزش غرب؛ رقابت های کشتی آزاد رقابت های قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۱ طی روزهای ۱۰ لغایت ۱۳ مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال نقره و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال دست یافت.

در رده بندی تیمی نیز تیم ایران با ۱۶۲ امتیاز به عنوان سوم دست یافت و تیم های روسیه با ۱۷۳ و آمریکا با ۱۶۵ امتیاز به ترتیب اول و دوم شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا در دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل توماس گیلمان دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از آمریکا مغلوب و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم رحمان عموزاد مقابل توشیهیرو هاسگاوا دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از ژاپن با نتیجه ۹ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، عموزاد از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی در دیدار فینال در یک غافلگیری با نتیجه ۱۴ بر ۴ مغلوب با ژاگیر شاخیف قهرمان اروپا از روسیه شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم عرفان الهی در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۶بر ۵ مغلوب آرمان آندراسیان از ارمنستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی مقابل آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه ۱۰ بر ۱ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، امامی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودیدر دیدار فینال با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب جردن باروز قهرمان المپیک و جهان از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی در دیدار فینال مقابل دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا با نتیجه ۶ بر ۲ به پیروزی رسید و طلسم شکست این کشتی گیر را شکست و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور در دیدار پایانی مقابل ماگومد کوربانوف قهرمان اروپا از روسیه را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دیدار رده بندی باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع در دیدار نهایی در یک کشتی حساب شده با نتیجه ۹ بر ۲ گنو پتریاشویلی دارنده مدال های طلای جهان و نقره المپیک از گرجستان را از پیش رو برداشت و پس از ۳۲ سال و پس از زنده یاد علیرضا سلیمانی ایران را برای دومین بار صاحب مدال طلای جهان در سنگین وزن کرد.

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- توماس گیلمان (آمریکا) ۲- علیرضا سرلک (ایران) ۳- هورست لهر (آلمان) و آریان تسیوترین (بلاروس)
۶۱ کیلوگرم: ۱- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) ۲- داتون فیکس (آمریکا) ۳- آرسن هاروتونیان (ارمنستان) و توشیهیرو هاسگاوا (ژاپن) … ۱۱- رحمان عموزاد (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- ژاگیر شاخیف (روسیه) ۲- امیرمحمد یزدانی (ایران) ۳- تولگا تومور اوچیر (مغولستان) و علیبک عثمان اف (قرقیزستان)
۷۰ کیلوگرم: ۱- ماگومدمراد گادجیف (لهستان) ۲- ارنظر آکمات علی اف (قرقیزستان) ۳- ژربایف یوگنی (روسیه) و زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان) … ۸- عرفان الهی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- کایل داک (آمریکا) ۲- تیموراز سالکازانوف (اسلواکی) ۳- فضلی اریلماز (ترکیه) و تیمور بیژویف (روسیه) … ۸- یونس امامی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- جردن باروز (آمریکا) ۲- محمد نخودی (ایران) ۳- نیکا کنتچادزه (گرجستان) و رادیک والیف (روسیه)
۸۶ کیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (ایران) ۲- دیوید تیلور (آمریکا) ۳- آرتور نایفونوف (روسیه) و ابوبکر آباکاروف (آذربایجان)
۹۲ کیلوگرم: ۱- کامران قاسم پور (ایران) ۲- ماگومد کوربانوف (روسیه) ۳- عثمان نورماگومدوف (آذربایجان) و جی دن کاکس (آمریکا)
۹۷ کیلوگرم: ۱- عبدالرشید سعداله یف (روسیه) ۲- کایل اسنایدر (آمریکا) ۳-  مجتبی گلیج و ماحامد زاکاریف (اوکراین)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امیرحسین زارع (ایران) ۲- گنو پتریاشویلی (گرجستان) ۳- طاها آکگول (ترکیه) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان)

رده بندی تیمی این رقابت ها به شرح زیر است:
۱- روسیه ۱۷۳ امتیاز
۲- آمریکا ۱۶۸ امتیاز
۳- ایران ۱۶۲ امتیاز
۴- گرجستان ۶۸ امتیاز
۵- ترکیه ۵۸ امتیاز
۶- مغولستان ۵۶ امتیاز
۷- بلاروس ۴۵ امتیاز
۸- آذربایجان ۴۲ امتیاز
۹- لهستان ۳۹ امتیاز
۱۰- ارمنستان ۳۹ امتیاز

لینک کوتاه : https://www.varzeshgharb.ir/?p=501

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.